O wodzie

Naturalna woda źródlana Ostaniec

Dostarczana przez nas woda źródlana Ostaniec pochodzi ze starannie selekcjonowanych ujęć głębinowych mieszczących się na ekologicznie czystym terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Złoża znajdują się na głębokości 100 metrów i są oddzielone od czynników zewnętrznych 45 metrową warstwą litej skały, co gwarantuje najwyższą czystość.

Ogólna mineralizacja wody 336mg/l, a pH 7,35 zalicza ją do wód niskosodowych,
co czyni ją idealną wodą do spożywania na co dzień i przez każdego.

Szczegółowa zawartość minerałów w wodzie źródlanej Ostaniec:

Gwarancją stałej, wysokiej jakości naszego produktu jest fakt, że woda dostarczana na terenie całej Polski jest rozlewana w jednym miejscu.

Rozlewnia wód „TAKO”, z której pochodzi woda Ostaniec, czerpie ją ze złóż Jury Krakowsko-Częstochowskiej nieprzerwanie od 1998 roku. Ujęcia zlokalizowane są na specjalnie wydzielonym 18-hektarowym terenie zbocza góry Bukowiec. 

Nie tylko jakość i czystość, ale również smak jest wielkim atutem naszej wody. Zbilansowana równowaga poszczególnych minerałów, brak związków żelaza oraz pochodnych działalności rolnictwa sprawia, że zarówno ciepła jak i schłodzona jest po prostu bardzo smaczna.

Dlaczego woda źródlana w butlach zamiast wody wodociągowej?

W większości miast Polski woda przepływająca wodociągami jest dobra jakościowo, czysta chemicznie i mikrobiologicznie. Teoretycznie, takiej wody nie trzeba filtrować. Jednak zanim dotrze ona do naszego kranu, przechodzi drogę między innymi przez rury w budynku. Jeśli mieszkamy w domu lub na osiedlu w którym rury nie były wymieniane przez wiele lat, w wodzie płynącej z kranu mogą pojawiać się różne szkodliwe związki. Co więcej, woda wodociągowa często jest bardzo twarda, co przyczynia się do powstawania kamienia który znacząco obniża smak wody.

Z tych właśnie względów zalecane jest picie naturalnych wód pochodzących z podziemnych źródeł. Taka woda dzięki wysycaniu minerałami przez poszczególne warstwy podłoża jest naturalnie filtrowana i czysta.

Woda dobra jakościowo - najwyższe normy kontroli HACCP

Dostarczana przez nas woda Ostaniec wydobywana i dystrybuowana jest z zachowaniem najwyższych norm kontroli jakości. Rozlewnia, z której pochodzi woda wdrożyła wymagający system zapewniana jakości – HACCP. System ten pozwala skutecznie kontrolować i eliminować zagrożenia, które mogą wystąpić na poszczególnych etapach produkcji.

Dlaczego warto pić wodę?

Woda jest podstawowym składnikiem każdej diety, bez którego nie jesteśmy w stanie przeżyć dłużej niż kilka dni. Jest nam niezbędna do życia, ponieważ pozwala na odpowiednie nawodnienie organizmu i oczyszcza go ze szkodliwych produktów przemiany materii.
Rekomendowaną przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności ilością płynów, którą należy dostarczać do organizmu jest 2 litry dziennie. Zapotrzebowanie wzrasta w przypadku upałów i zwiększonej aktywności fizycznej, a także podczas chorób.